Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mieszkańcy chcą odwołać wójta gminy Wąwolnica

Utworzony przez Guest, 23 listopada 2015 r. o 11:35 Powrót do artykułu
Myszko jesteś w błędzie. Nie myśł, że mnie zmieniłeś. To że korzystam z różnych form wypowiedzi świadczy o mojej wysokiej inteligencji, której wyrażnie tobie brakuje. Ty się cofasz i to wyrażnie. Opluwasz poprzednie władze - nawet sołtysów i mieszkańców, zachwycasz się obecnymi nie podając żadnych konkretów. Ponieważ ciągle mnie pouczasz też dam ci radę. Poczytaj, poucz się i wtedy podyskutujemy. Żegnam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wow inteligencja najwyższych lotów. Potwierdzona tym że potrafisz solić mnóstwo wykrzykników i znaków zapytania. I jeszcze nazywasz to "różnymi formami wypowiedzi".  Tak to prawda nie czuję się na siłach aby na ten temat dyskutować.  wiem że nie lubisz rad ale dam Ci kolejną.  Nawygadywałeś na tym forum już tyle głupot że jedynym wyjściem aby  wyjść z twarzą proponuję: porzuć ten debilny nick (d), wymyśl nowy np. Kubuś Puchatek albo miś Kolargol. Chociaż nie.  Biorąc pod uwagę twój temperament bardziej chyba będzie pasował jakiś conan barbarzyńca. A następnie zacznij pisać z przynajmniej 3 dniowym opóźnieniem. Czyli: piszesz posta dzisiaj, następnie czytasz co jutro tak ze dwa razy, i tak przez następne dwa dni. Jak po trzech dniach nadal będzie Ci się wydawało że napisałeś coś mądrego (Chociaż jest mała szansa na to) to dopiero zamieszczając na forum. W przeciwnym razie ty i twoje "mądrości " będą olbrzymim negatywnym obciążeniem dla ludzi których popierasz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aha i jeszcze jedno. Kogo i kiedy obraziłem? Skoro piszesz że gmina pięknieje, drogi się budują itd dzięki sołtysom, mieszkańcom i innym tajemniczym osobom które podobno załatwiły drogę na Zawadzie to gdzie Ci wszyscy byli za poprzednich kadencji? Skoro prawie nic się nie budował to co kiedyś sołtysów nie było czy mieszkańców?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
+×÷=/_€£¥₩@#$%^&*(),;:"'z podpowiadam parę nowych znaków, będzie jeszcze inteligentniej:))))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
właśnie jestem po rozmowie z panią martą kotlińską-matuła. zapoznałem się ponownie szczegółowo z wyrokiem sądu apelacyjnego i innymi materiałami dotyczącymi jej zwolnienia. jestem pozytywnie za***ony. z materiałów jasno wynika, że pani marta nie została zwolniona z powodu niewykonywania obowiązków, braku wiedzy, braku doświadczenia, a wręcz przeciwnie tymczasowy wójt przed podjęciem decyzji o zwolnieniu przyznał pani marcie nagrodę pieniężną za cyt.: "w dowód uznania za bardzo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych i szczególne zaangażowanie w pracy". powodem zwolnienia oprócz uzyskania stanowiska dla kolegi (bo to już dla mnie jasne) jest utrata zaufania pani marty w stosunku do wójta. i to jest wspaniałe, bo ja też nie mam do niego zaufania. podobnie jak część wyborców. w związku z tym pomysł zapoznania radnych a przy tym mieszkańców gminy wąwolnica z treścią wyroku (opatrzonego jakże osobistym komentarzem pani przewodniczącej), pani marta odbiera bardzo pozytywnie. nie kryła szczerego zadowolenia. wyraziła gotowość udostępnienia radzie, jeśli będzie zainteresowana, dodatkowych materiałów do tej sprawy. stwierdziła, że nie zna motywów działania przewodniczącej rady, ale odbiera to jako poparcie dla niej i zachętę do rozpoczęcia kampanii wyborczej. bo przecież to inaczej nie wygląda. ostatecznej decyzji co do kandydowania jeszcze nie podjęła. obecnie skupia się na podwyższaniu swoich kwalifikacji na studiach podyplomowych. jest jeszcze czas, ale ja uważam, że pani marta kotlińska-matuła jest idealnym kandydatem na wójta naszej gminy i powinna startować w wyborach. i tym miłym akcentem przerywam czasowo moją dyskusję na forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O widzisz to mi się podoba.  Pierwsza dobra decyzja.  Przerwanie dyskusji na forum. Poświęć ten czas na uporządkowanie bałaganu jaki Ci się porobił w głowie.  Zastanów się czy polityka to męska sprawa czy jednak Pani która zabrała głos na forum to dobry kandydat na wójta. Czy gmina pięknieje czy nie i czyja to zasługa itd. Kup sobie taką dużą tablicę, zawieś na ścianie,  kup kilka kolorów flamastrów (są takie fajne suchościeralne) i zrób sobie taki schemat. Co lubisz czego nie lubisz. Cenisz kobiety czy jesteś paskudnym szowinistą. Co jest dobre A co złe. Jakie wartości są dla Ciebie ważne itd. I wróć tu jeszcze kiedyś bo w jakiś dziwny, być może masochistyczny sposób trochę Cię polubiłem. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepsza odpowiedz to jego praca, konkretne zadania. Pytacie o konkrety? Najwazniejsze sa drogi a Wojt Laguna buduje ich wiecej niż wiele gmin dookoła. Przykłady? Zawada, Celejow, Zarzeka, Wawolnica. Oczywiście termy to tez ogromny sukces wójta, choć tutaj wiele czynników miało miejsce. Wójcie rób swoje jestesmy za Tobą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Soltys z Zarzeki od wielu miesięcy siedzi za granicą a nowiutka droga wlasnie sie buduje. Pewnie przez telefon nadzoruje wszystko bo przecież to nie zasługa wójta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli będzie kampania pt. Budujemy drogi vs. Opowiem wam o sprawie sądowej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj joj ile tu nerwowości na forum z powodu jednego małego wpisu , że pani Marta nosi się z zamiarem kandydować . Jeszcze raz powtórzę , każdemu wolno jeżeli przedstawi porządny program swoich potęcjalnych działań . A nie tak jak obecny który przed wyborami co to nie obiecał gdy potrzebował poparcia  , ale jak to mówią nikt nam tyle nie dał co on nam naobiecywał a po wygranej to już wielu nawet nie znał . Bo nic tak nie działa na ludzi jak dobry populizm a w tym nasz obecny wójt jest mistrzem . Chociażby projekt wodno-ściekowy już trzy lata temu (taki szumny i priorytetowy ) był podobno jak to wójt z Dunią mówili w przededniu dofinansowania i dalej jakoś cicho , jeszcze gorzej jest z projektem solarów , ludzie już wpłacili zaliczki( bo była dziura w debecie , gdyż kredyt debetowy podwyższono o parę milionów i trzeba było go spłacić ) i w dalszym ciągu nic nie wiedzą i nie wiadomo czy się w ogóle doczekają . No ale zawsze można zorganizować parę imprez , rozbudować zatrudnienie w gminie , dać sobie i swojemu koledze podwyżkę  i będzie dobrze a ludziom coś zawsze się powie aby ładnie brzmiało , tylko i wójt i ja wiemy że nie o to chodzi . Można kogoś dyskredytować bo może pomieszać szyki ale czy o to chodzi . Przecież to i tak jeśli już , to wyborcy zdecydują na jesieni kogo chcą wybrać , komu dadzą mandat zaufania . Wybiorą jak wybiorą bo władza nigdy nie jest dawana na zawsze a to Dunia doradca powinien wiedzieć najlepiej . I już ostatnie moje rozważanie , dlaczego nasza gmina musi kupować tłuczeń od Pana Piskorka (kolegi Duni ) za 100 zł za tonę jak inni dostawcy proponują po 50 zł za tonę . Spokojnych przemyśleń do jesieni dużo czasu pozdrawiam wszystkich czytających .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wąwolnica była drewnianą a teraz mamy murowaną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Bieniek powtarzasz pan te same teksty od 3 lat. Zmień płytę i otwórz oczy. Wawolnica tętni życiem a wójta w gminie nie uświadczysz bo ciagle gdzieś pieniądze pozyskuje i aktywny jak nikt dotąd. Polegles w referendum, sekretarz w sądzie 2 razy przegrała ale co tam, wina wójta. Wójcie rób swoje ludzie widza co sie dzieje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O jak super jest nasz wszech wiedzący i pouczający wszystkich wyznawca Łaguny Odnowiciela i Duni Budowniczego którzy zastali gminę Wąwolnicę w zgliszczach i totalnej ruinie a stworzyli złotą wyspę szczęścia , mlekiem i miodem płynącą . Jak twierdzisz nauczycielu tematy stare  , ale popatrz  nadal aktualne . Ja również mam nadzieję że ludzie widzą wszystko i to ocenią w odpowiednim momencie .  Jak ? Nie wiadomo bo nikt nie jest jasnowidzem . A może Łaguna znów zaapeluje do ludzi aby nie szli na wybory aby zostali w domu . A może ktoś będzie miał lepszą ofertę i ludzie ją zaakceptują kto wie . Widzisz nauczycielu życie jest przewrotne a ludzie mówią cyt." Cygan raz przez wieś przechodzi". Trochę żyję na tym świecie i życie mnie nie szczędziło ale nauczyło mnie szacunku i pokory , a co niektórym tego brakuje zwłaszcza jak dostaną odrobinę władzy . Ja rozumiem że lata za kasą , czyżby budżet gminy się nie dopinał , czy może wydatki na administrację gminy z powodu nowych etatów wzrosły . A może znów jakieś nagrody w gminie się szykują ? Hm czekaj wiem pseudo reforma oświaty zamiast oszczędności przyniosła jeszcze większe wydatki . Nauczycielu masz jedną przypadłość , podobną do wójta lubisz pouczać i w sposób sprytny omijać odpowiedzi na poruszane tematy które są prawdziwe. Może się tego nabawiłeś bywając z wójtem tu czy tam , a może te koncerty w muszli koncertowej zbudowanej przez jaśnie nam panującego wprawiły Cię w taki stan euforii . Spokojnie weź trzy głębokie wdechy jakoś to będzie , ludzie zdecydują. Dobranoc miłych snów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Adamie czytając Pana wpisy za każdym razem w sposób natrętny w moich myślach pojawia się obrazek Pana, jako buddyjskiego mnicha odprawiającego mantrę. Bum bum pseudoreforma oświaty (zastanawiam się co Pan wie o funkcjonowaniu zespołu po jego utworzeniu), bum bum szacunek i pokora („sam ich nie mam ale kto zabroni się na nie powoływać”) bum bum budżet się nie dopina (co to znaczy „się nie dopina”? taki kolokwializm, który zawiera w sobie wszystko i nic ), bum bum imprezy (imprezy tworzą swoim uczestnictwem ludzie i mieszkańcy a nie wójt, który je organizuje, jak Pan nie ma potrzeby w nich uczestniczyć, nikt pana nie zmusza), bum bum kredyty (proszę podać konkrety, o których cały czas Pan mówi bo z tego co wiem to zadłużenie gminy spada a nie rośnie) itd. itp. Dałem Wam kilka rad i ochrzcił mnie Pan nauczycielem. Mi to osobiście pasuje, oby się Pan czegoś nauczył. Nawiasem mówiąc poprzedni wpis nie był mój więc osób inaczej myślących niż Pan w naszej gminie jest już przynajmniej dwie ;) (sarkazm). Pan musi być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem bo  w czasie gdy wszyscy się cieszą z wybudowanych nowych dróg i wielu innych inwestycji, Pan zastanawia się jak je obrzydzić, jak znaleźć drugie dno, którego nie ma. Jestem przekonany, że jeśli wójt zrobi nowy asfalt w Karmanowicach to Pan będziesz jeździł poboczem bo honor nie będzie Panu pozwalał jeździć po asfalcie.   Nie jest Pan niestety w żaden sposób partnerem do rozmów z bardzo prostego powodu, jakieś dziwne uczucie jakie żywi Pan do wójta (niech sam je Pan nazwie czy to już nienawiść, a może coś innego) sprawia, że nie jest Pan w żaden sposób obiektywny i rzeczowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzisz nauczycielu a Ty dalej swoje i próbujesz zrobić ze mnie jakiegoś ułomnego , pouczas a sam masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Co do mojego szczęścia bardzo się mylisz jest wręcz przeciwnie, czuję się bardzo szczęśliwy. Głównym założeniem reformy oświatowej jak to sam wójt powtarzał cyt."ma być co najmniej 100 000tys.zl oszczędności a może nawet więcej" , o ile mi wiadomo stan faktyczny mówi o wzroście kosztów i to dużym wzroście , więc nie mamy mowy o reformie . Kredyty się spłacają bo taki jest harmonogram żadne cuda . Droga w Karmanowicach jak zapomniałeś jest , nie trzeba jej budować , wymaga tylko remontu ale to jest w gestii powiatu , ale my jako mieszkańcy wsi też w tym uczestniczymy chociażby poprzez oddanie budżetu sołectwa na cele projektowe . Tylko poco ja Ci to wszystko nauczycielu tłumaczę jak Ty i tak wybierzesz z tego co Ci wygodniej . Nazywaj mnie jak chcesz , ale najlepiej oponuj stres i dajmy życiu szansę , ono pokaże najlepiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A debet to przypadkiem nie został powiększony o znaczną kwotę? Więc chyba zadłużenie bez zmian. W kredycie zmalalo w debecie wzrosło. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ten swoje bum bum, bum bum. Panie Adam Pan piszesz o pseudorefornie  „o ile mi wiadomo stan faktyczny mówi o wzroście kosztów i to dużym wzroście” a mi o ile wiadomo stan faktyczny mówi o spadku kosztów i to zdecydowanie. Bum Bum „Kredyty się spłacają bo taki jest harmonogram żadne cuda”. No powiem Panu to zdanie wymyka się ze wszystkich kategorii głupot jakie zostały już na tym forum napisane. Nie odważę się z nim polemizować. Boję się. Dyskusja nad tym stwierdzeniem i próba rozwikłania Pańskich myśli w tym zakresie mogłaby mi się śnić po nocach, a wystarczy mi już mnich buddyjski. Bum bum, droga w Karmanowicach, czy naprawdę nie zrozumiał Pan, że było to wypowiedziane przeze mnie w takim celu aby pokazać Pana  podejście do tego co udaje się zrobić wójtowi w gminie? To jak Pan deprecjonuje wszystkie osiągnięcia tej kadencji? Czy naprawdę uważa Pan, że jest w tym momencie istotne czy to droga powiatowa czy gminna i to, że(faktycznie)  nie wiedziałem o tym? Mogłem dać tysiąc innych przykładów, dałem akurat taki. No po prostu czuję się sprowadzony na ziemię jak uczniak. I nowy uczestnik mantry: bum bum „W kredycie zmalało w debecie wzrosło”.  Może się nie znam. Nie muszę się znać na wszystkim. Ale na stronach BIP zamieszczone są sprawozdania o stanie zobowiązań. W tym z III kwartału 2014 roku widnieje cyfra: 5 233 627,16 a w tym za I kwartał tego roku 3 530 743,08. Nie wiem nie znam się ale dla mnie to mniej o ok.  1 700 000. I to przy zrealizowaniu tylu inwestycji. Bum bum, bum bum, bum bum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj ty bum, bum weż sobie ESPUMISAN będziesz lepiej bumał, a potem Valerin Forte i się prześpij. Bo jak się nie znasz to się nie wcinaj. Jest dokładnie tak jak napisano. Kredyt się zmniejsza bo musi być spłacany. W przeciwnym razie komornik pomoże. W budżecie nie ma żadnego nowego źródła dochodów. Tymczasowy nie podjął żadnych działań aby pozyskać takie źródła. Historyczny budżet wziął się stąd, że wpłynęła dotacja celowa na 500+. Drogi nie buduje się tylko remontuje te ,które wybudowali poprzednicy. Żaden to wyczyn, w telewizji mówili, że w tym roku zwiększono dotacje na remonty dróg w gminach woj. lubelskiego. A poza tym za 10 tyś. zł poborów tymczasowy coś kolwiek powinien zrobić. Jak każdy pracujący.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok pokonaliście mnie. Nie wiem czy mądrością czy głupotą ale z pewnością czuję się pokonany. Leżę na deskach i nie oddycham. Nie wiem czy po takim ciosie jeszcze kiedykolwiek się podniosę i wrócę na ring(czytaj forum). Kredyt się spłaca bo się spłaca i już. A ja głupi myślałem, że rozmawiamy o tym, że udaje się przeprowadzać kolejne inwestycje bez dalszego zadłużania gminy. Okazuje się, że rozmawialiśmy o samej czynności spłacania kredytu jako takiej, „bo przyjdzie komornik”. Najpierw nie wiedziałem, że droga w Karmanowicach nie jest drogą gminną i dlatego użyłem jej jako przykładu jak jeden z Panów podchodzi do wszystkiego co uda się zrobić wójtowi a teraz jeszcze zostałem dobity tym, że napisałem o budowie dróg a przecież są to same remonty. Błyskotliwość 12 punktów w skali od 1 do 10. Poczułem się naprawdę malutki. Najpierw jakieś dziwne hasło pt. „nie dopinający się budżet” teraz jakiś „historyczny budżet”. Kompletnie nie wiem o co chodzi ale to na pewno moje braki w wykształceniu. Podobno zwiększono dotacje na remonty dróg w woj. lubelskim, podobno mówili w telewizji. A nie mówili jaki „skok cywilizacyjny” poczyniły gminy szczególnie w okresie od 2009 do 2013 roku? Te gminy, które potrafiły pozyskiwać środki tak jak dzisiejsze władze gminy? Widzieliście w tamtych latach jakieś szczególny natłok inwestycji w Wąwolnicy? Wiedzieliście, że było wiele programów, chociażby dla szkół, na odnowę miejsc pamięci itp. które nie wymagały wkładu własnego? Wystarczyło wyciągnąć rękę po to, co leżało na ulicy. To co dziś się buduje jest niczym w porównaniu do tego co można było zbudować w tamtych latach. Ale w Wąwolnicy nie do końca się dało bo trzeba było potrafić skutecznie aplikować o te kontrakty oraz mieć środki na wkład własny. A nie było z czego na wkład własny bo gmina była zadłużona po uszy. Uprzedzam, że wiem doskonale, że Was nie przekonałem. Ludzie, którzy mają w głowie zawiść nie mają już miejsca na szare komórki a tym samym tracą możliwość logicznego myślenia i przyjmowania jakichkolwiek argumentów. Pozostaje tylko głuche bum bum… Aha jeszcze jedna sprawa. Kompletnie nie interesuje mnie kim są moi rozmówcy. Ale skoro tak często lubicie się bawić w zgadywanie kim jest ten czy tamten forumowicz, który dobrze się wypowie na temat obecnych władz gminy to i ja się zabawię i powiem, że mam wrażenie, że forumowicz występujący pod nickiem „mieszkaniec” ze swoim rozumowaniem musiał być kiedyś we władzach gminy. To by tłumaczyło poziom prężności gminy w latach ubiegłych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i głuche bum bum,bez szarych komórek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...